Świąteczny dron mający siłę unieść człowieka – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

W ostatnich dniach furorę robi najnowszy film od Casey’a Neistata, znanego nowojorskiego youtubera. Twórca wielokrotnie w przeszłości udowodnił, że potrafi tworzyć niesamowite produkcje, które w ekspresowym tempie podbijają wirtualny świat, jednak tym razem przeszedł samego siebie, a to za sprawą największego świątecznego drona, który potrafi unieść człowieka.

Zastanawiacie się pewnie, czym jest maszyna, która zdołała dodać skrzydeł amerykańskiemu vlogerowi? To zbudowany specjalnie na potrzeby jednego projektu hexadecacopter, czyli kopter z 16 niezależnymi silnikami i 16 karbonowymi śmigłami o długości blisko 79 cm. Zasilany jest tą samą liczbą akumulatorów. Średnica drona to 3,05 m. Sama konstrukcja waży niecałe 75 kg, a z Casey’em, deską snowboardową i uprzężą 166 kg. Ten ogromny dron ma moc 81 kW, co daje około 110 koni mechanicznych. Nic więc dziwnego, że Justin i Elaine, którzy przez blisko rok budowali maszynę, musieli sprostać rygorystycznym wymaganiom bezpieczeństwa, jakim podczas produkcji poddawane są samoloty i helikoptery pilotowane przez załogę.

Casey Neistat unoszony przez drona – filmowa sztuczka?

Internauci szybko poddali w wątpliwość autentyczność nagrania. Pojawiały się zarzuty, że Casey podtrzymywany jest przez niewidoczny w kadrze helikopter, ponieważ w filmie ani razu nie pojawia się ujęcie, które pokazywałoby unoszenie youtubera i lądowanie bez cięcia. To celowy zabieg, ponieważ pilot drona musiał podnosić go prostopadle do powierzchni ziemi, by zniwelować działanie siły grawitacji, które spowodowałoby huśtanie Casey’em tam i z powrotem. Neistat opublikował film, w którym wyjaśnia, że będąc w powietrzu musiał nawet trzymać deskę snowboardową pod odpowiednim kątem, by zapobiec obracaniu się wokół własnej osi, które powodował wiatr wytwarzany przez 16 wielkich śmigieł.

Projekt został zrealizowany we współpracy z Samsungiem. Wkrótce ukaże się video nagrane kamerą Samsung Gear 360, którą youtuber trzymał w dłoni podczas lotów nietypowym dronem. Zabawny film pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w dronach. Dzisiaj używamy ich do filmowania i fotografii powietrznej, ale już niedługo mogą znaleźć zastosowanie w wielu innych obszarach, pomagając w akcjach ratowniczych czy nawet w pracach budowlanych.

Related Posts