Planowanie ślubu krok po kroku + checklista Panny Młodej – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie. A przecież każdy z nas oczekuje, że jego wyjątkowy dzień, takim właśnie będzie. By móc spełnić swoje oczekiwania co do tej uroczystości, musimy być przede wszystkim zaangażowani i skrupulatni. Na organizację ślubu i wesela, składa się mnóstwo małych elementów, jak i tych naprawdę dużych. Małe rzeczy, które musimy załatwić, to chociażby kupno balonów i winietek. Ze spraw większej rangi możemy wymienić wybór odpowiedniej sali, kamerzysty na wesele czy fotografa.

Z jakim wyprzedzeniem planować ślub?

O ile małe rzeczy można załatwić nawet tydzień przed planowaną uroczystością, tak te większe wymagają od nas zaangażowania dużo wcześniej. Czasem nawet kilka lat wcześniej. W zależności od tego czy jesteśmy religijni, z dużym wyprzedzeniem należy wyznaczyć termin ślubu możliwy do zrealizowania w naszym obrządku. W urzędach śluby także należy planować ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ coraz więcej osób zawiera tam właśnie związek małżeński. Najlepiej tuż po zaręczynach udać się do wybranego przez nas miejsca i wybrać datę swojego ślubu.

Mając datę, możemy przystąpić do załatwiania innych kluczowych spraw. Obecnie sale weselne zamawia się na kilka lat do przodu. Podobnie jak dobrego fotografa, florystkę na ślub, a nawet i auto weselne. Wynajęcie dekoracji także musi mieć miejsce odpowiednio wcześniej, ponieważ dziś jest na nie ogromny popyt. Wytwornica dymu, maszyny do puszczania baniek czy też fotobudki, czasem są zarezerwowane na dwa lata do przodu. Również suknię ślubną powinno się wybierać ze sporym wyprzedzeniem. Wówczas żadne ewentualne poprawki nie będą dla nas bolesnym zaskoczeniem.

Kiedy zarezerwować kamerzystę na wesele?

Także o idealnego kamerzystę musimy postarać się odpowiednio wcześniej. Dziś kamerzysta na ślub może mieć terminy letnie, w których najczęściej bierzemy śluby, zarezerwowane nawet pięć lat do przodu. Szczególnie jeśli filmowanie ślubu to jego bardzo mocny punkt, a filmy wychodzące spod jego ręki, zachwycają efektami. Jeśli w ofercie kamerzysty jest również dron na wesele, wówczas ma dodatkowy popyt wśród narzeczeństw. Obecnie każdy oczekuje filmu weselnego jak z bajki, pokazującego zabawę weselną i ślub z różnych perspektyw.

Przed przystąpieniem do załatwiania poszczególnych spraw, Panna Młoda, która zazwyczaj odpowiada za większość rzeczy, powinna stworzyć sobie praktyczną checklistę.

Planowanie ślubu – checklista

checklista panny młodej
 • Znalezienie duchownego bądź też odpowiedniego urzędu
 • Sala weselna
 • Fotograf
 • Kamerzysta
 • Florystka
 • Dekoracje
 • Suknia ślubna
 • Samochód do ślubu
 • Bukiet ślubny
 • Atrakcje: słodki bufet, wiejski stół, fotobudka itp.
 • Podziękowania dla gości

To absolutne podstawy, które musi z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizować para. Warto stworzyć taką listę w oparciu o swoje własne upodobania, na bieżąco ją uzupełniać, odhaczać rzeczy już zrealizowane. To pozwoli na planowanie wesela ze spokojem i przede wszystkim na trzymanie ręki na pulsie.

Related Posts