Phantom 4 Pro – premiera najnowszego drona od DJI – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

15 listopada 2016 r. DJI ogłosiło swoje najnowsze dziecko, a jest nim Phantom 4 Pro. Jeśli byłeś pod wrażeniem czystej “czwórki”, to przygotuj się na prawdziwy szok, bo wersja Pro została wyposażona w funkcjonalności, które sprawiają, że fotografia powietrzna jest jeszcze prostsza, rejestrowany materiał bardziej profesjonalny, a samo latanie dronem bezpieczniejsze. Wielu pilotów podchodziło specyficznie do wypuszczania kolejnych serii Phantomów, bo co niby jeszcze można dodać, czego te inteligentne stworzenia nie mają? Jak się jednak okazuje, zawsze są obszary, które warto doskonalić.

Kamera z 1-calową matrycą o rozdzielczości 20 Mpx

Phantom 4 Pro został wyposażony w kamerę o matrycy prawie 4 razy większej niż Phantom 4. Dzięki temu pozwala na zapis większej liczby informacji na jeden pixel, zapewnia większy zakres dynamiczny, minimalizację szumu. Udoskonalona kamera daje większe możliwości przy filmowaniu w słabym świetle.

Rozdzielczość 4K 60fps

Zniewalające slow motion teraz również w rozdzielczości 4K! Dodajmy do tego wzrost bitrate z 60Mbps (Phantom 4) do 100Mbps (Phantom 4 Pro), a otrzymamy potężne narzędzie do filmowania spektakularnych, kinowych ujęć.

Mechaniczna migawka

Przełom w rejestracji obiektów poruszających się z dużą prędkością. Po raz pierwszy Phantom został wyposażony w mechaniczną migawkę, a nie jak w poprzednich modelach – elektroniczną. Możesz więc zapomnieć o zniekształceniach, jakie do tej pory towarzyszyły przy szybkim lataniu.

mechaniczna migawka

Wykrywanie przeszkód w 5 kierunkach

Teraz trzeba będzie się naprawdę postarać, żeby rozbić drona o drzewo. Najnowszy kopter posiada bowiem wbudowane czujniki, które wykrywają przeszkody ze wszystkich czterech stron oraz z dołu. Sensory chronią Phantoma 4 Pro przy prędkości do 50km/h.

Wbudowany, jasny ekran

Wraz z kontrolerem otrzymujesz wbudowany ekran, który umożliwia podgląd obrazu w jakości HD. Przekaz może działać bez zakłóceń nawet do odległości sięgającej 7 km, jeśli między tobą a dronem nie będzie przeszkód. Wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala zapewnia wyjątkowo jasny obraz, zapewniając komfortowe operowanie kopterem nawet przy dużym nasłonecznieniu. Możesz więc odstawić swojego smartfona i osłony przeciwsłoneczne, które były niezbędne przy lataniu poprzednimi wersjami.

Draw – Inteligentny Tryb Lotu

Oprócz znanych nam trybów, jak ActiveTrack czy TapFly, Phantom 4 Pro posiada zupełnie nowy tryb Draw, w którym rysujesz na ekranie linię, po której ma poruszać się dron. Dzięki temu możesz poświęcić całą uwagę na operowanie kamerą.

Jest też ciekawa opcja Gesture, w której kierujemy kamerę na siebie, następnie wznosimy ramiona by urządzenie wykryło naszą postać. Gdy opuścimy ręce, rozpocznie się 3-sekundowe odliczanie, po którym zostanie wykonane zdjęcie. Daje to szansę na tworzenie powietrznych selfie bez trzymania aparatury w ręku.

Czas lotu do 30 minut

Nie sposób wypuszczać nowego drona bez zwiększenia czasu lotu na jednym akumulatorze. Co prawda wzrost jest niewielki, bo różnica między Phantomem 4 to zaledwie 2 minuty, ale jednak – Phantom 4 Pro pozwala nam na latanie do 30 minut na jednej baterii.

Przełomowy Return to Home

Return to Home, jaki znamy, działa w ten sposób, że gdy stracimy zasięg, dron wylatuje na ustaloną wysokość, a następnie w linii prostej wraca do Home Pointu. W wielu sytuacjach może się to skończyć uderzeniem w przeszkodę napotkaną na drodze.

Najnowszy Phantom rzuca zupełnie nowe światło na temat bezpiecznego powrotu. W chwili utraty sygnału dron zacznie wracać, ale nie w linii prostej, lecz cofając się po wcześniejszej linii lotu. Dokładnie tak, jakbyś puścił trasę lotu od tyłu. Cały czas będzie brał poprawkę na przeszkody znajdujące się na drodze. Zatrzyma się w chwili, gdy sygnał zostanie przywrócony.

return to home

Cena Phantom 4 Pro

Phantom 4 Pro jest dostępny w oficjalnym sklepie w cenie 1 699 euro (≈ 7 550 zł).

Related Posts