Parrot Bebop 2 Power – kolejna nowość na rynku – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

Parrot Bebop 2 Power – podstawowe informacje

Parrot Bebop 2 Power był długo wyczekiwanym modelem przez entuzjastów dronów. Zdążyliśmy się jednak do tego przyzwyczaić, bo w tej branży na większość rzeczy musimy czekać. Od premiery samego Bebop 2, która miała miejsce w zimie 2015 roku, minęły prawie dwa lata, w ciągu których flagowy producent dronów DJI uruchomił swoje najnowsze produkty z serii Phantom, Mavic Pro i Spark. Wskazanym jest więc porównać, jak Parrot Bebop 2 Power ma się do wspomnianych quadrocopterów.

Zacznijmy od tego, na co większość z nas patrzy na początku – na cenę. Obecnie poprzez oficjalny sklep Parrot możemy zamówić drona za 599 dolarów, czyli ok. 2150 zł. Biorąc pod uwagę, że dostajemy za to 30 minut loty, wydaje się to naprawdę interesującą propozycją.

Wiele osób będzie patrzeć na najnowsze dziecko przez pryzmat oryginalnej wersji Bebop 2. Tymczasem trzeba zauważyć, że w porównaniu do pierwowzoru, Parrot uczynił prawdziwy krok stumilowy, wprowadzając znacznie bardziej zaawansowaną technologię i funkcjonalności, które docenią nawet zaawansowani piloci bezzałogowych statków powietrznych.

Parrot Bebop 2 Power to mały, poręczny dron, który waży zaledwie 525 g. Standardowy zestaw obejmuje dwie baterie, co powinno w pełni zaspokoić większość użytkowników, przekładając się na całą godzinę lotu.

Pozostałe zmiany to przede wszystkim poprawa stabilizacji obrazu, zastrzyk nowych trybów lotu, automatyczny start z ręki, gotowy system FPV, nowy Skycontroller czy całkiem stylowe wykończenie w matowej czerni. Dron może być również sterowany z poziomu samej aplikacji Parrot’s FreeFlight Pro.

kamera parrot bebop 2 power

Kamera – parametry, jakość obrazu

Kamera to element, który w poprzednich modelach firmy Parrot był zdecydowanie najsłabszym ogniwem. Tym razem widać ogromną poprawę. Otrzymujemy 14-megapixelowy CMOS sensor, szerokokątny obiektyw przystosowany do fotografii powietrznej, a także technologię usuwającą szumy na obrazie. Kamera pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości FULL HD w 30 klatkach na sekundę. Parrot Bebop 2 Power zapisuje zdjęcia w formacie JPG oraz DNG RAW, dzięki któremu możemy wyciągnąć dużo więcej z fotografii w post produkcji.

Firma Parrot wykorzystuje własny, opatentowany 3-osiowy system cyfrowej stabilizacji obrazu. Niektórzy mogą być zawiedzeni faktem, że dron nie nagrywa w rozdzielczości 4K, jednak warto najpierw obejrzeć materiał FULL HD, bo naprawdę robi wrażenie i dla wielu może okazać się w zupełności wystarczający.

Inteligentne tryby lotu

  1. Cameraman

Tryb pozwalający na zaznaczenie obiektu, który będzie zawsze w kadrze, nawet gdy będzie się poruszał. Doskonały tryb, w którym możesz skupić się na zaawansowanym pilotażu, bo dron sam zadba o to, byś nie stracił z pola widzenia filmowanego obiektu.

  1. Magic Dronies

Selfie z drona to już coś normalnego. Wychodząc naprzeciw fanom selfie, Parrot Bebop 2 Power oferuje aż cztery różne opcje polegające na różnej trajektorii lotu: Orbit, Tornado, Parabola i Boomerang. Dron sam zadba, byś znajdował się w środku kadru, bazując na pozycji GPS i wizualnym rozpoznaniu twojej postaci.

  1. Follow Me

Tryb znany użytkownikom serii DJI. Dron będzie automatycznie śledził każdy twój ruch, korzystając z GPS i wizualnego śledzenia ruchu.

  1. Auto Shots

Najpopularniejsze i najbardziej efektowne ruchy kamery, które dron wykona za ciebie, by były płynne i oddały majestatyczność krajobrazu. Są to 360, Reveal, Epic i Rise.

Start drona z dłoni

Parrot Bebop Power 2 posiada tę samą funkcję, co DJI Spark. Dzięki czujnikom z dołu, potrafi określić, czy stoi na ziemi, czy też na ludzkiej ręce. Wystarczy położyć drona na swojej dłoni, następnie z poziomu aplikacji wybrać opcję startu. Silniki zaczną pracować na niskich obrotach. Wtedy czas zrobić coś szalonego i wyrzucić drona przed siebie – bez obaw, urządzenie od razu zwiększy moc silników i ustabilizuje się w powietrzu, aż będzie gotowe do lotu.

Gogle FPV do Parrot Bebop 2 Power

Kupując dodatkowo gogle FPV Cockpitglasses 2, masz możliwość poczuć się, jakby to nie dron, lecz ty sam unosił się w powietrzu. Zapewniają szerokie, 96-kątne pole widzenia, pozwalając cieszyć się każdym detalem obserwowanego krajobrazu. Świetnie sprawdzają się także w trybie sportowym, podczas którego dron otrzymuje do dyspozycji znacznie większą moc, przydatną podczas wyścigów dronów. Wtedy może rozwinąć prędkość do 65 km/h.

Słabe strony drona

Pod względem bezpieczeństwa Parrot Bebop 2 Power wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie ma tutaj systemu wykrywania i unikania przeszkód podczas lotu. Jedyne, na co możemy liczyć, to funkcja automatycznego powrotu do miejsca startu. Może to niewielkie pocieszenie, ale w razie zagubienia drona możemy skorzystać z opcji FindMyDrone, która wskaże nam ostatnią pozycję zapisaną przez GPS.

Podsumowanie

Nie ma się co oszukiwać. W zestawieniu z DJI Mavic Pro czy Phantom 4, nowy Parrot Bebop wypada słabo. Trzeba jednak się zastanowić, czy intencją firmy było konkurowanie z tymi produktami. Osobiście sądzę, że ten mały dron dedykowany jest przede wszystkim amatorom, którzy chcą spróbować swoich sił w przygodzie z bezzałogowymi statkami powietrznymi. O wiele trafniejsze będzie więc porównaniu ze Sparkiem, od którego Bebop wcale nie odstaje.

Related Posts