Natilus – start-up, który zrewolucjonizuje transport – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

Wiemy już, jak wygląda wykorzystanie dronów przy dostarczaniu przesyłek do klientów. Rozwiązanie to testują bowiem firmy takie, jak Amazon i UPS. Ze znacznie większym rozmachem planuje to zrobić Natilus, który pracuje nad stworzeniem drona o długości ponad 9 m, zdolnego do transportu towarów ważących ponad tonę. Pierwsze testy mają się odbyć latem bieżącego roku.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2019 roku ta sama firma zbuduje bezzałogowy statek powietrzny o długości blisko 25 m kursujący na linii Los Angeles – Hawaje. Z kolei w 2020 roku możliwy byłby jeszcze większy dron – mierzący ponad 42 m, zdolny przetransportować 90 t towarów do Chin i z powrotem.

Transport dronem tańszy o połowę

natilusNatilus deklaruje, że ich maszyna będzie mogła latać na wysokości do 6 km i zredukuje nawet o połowę koszty załogowej transatlantyckiej żeglugi powietrznej. Przykładowo, koszt transportu towarów z Los Angeles do Szanghaju przy użyciu Boeinga 747 trwa ok. 11 godzin i kosztuje ok. 260 tys. dolarów. Ta sama operacja przy użyciu bezzałogowca firmy Natilus zajmie 30 godzin, ale będzie kosztować ok. 130 tys. dolarów.

Pomysł może się udać z prostego powodu – transport drogą morską jest wolny i tani, a drogą powietrzną szybki i drogi. Wprowadzenie do użytku dronów spowoduje rewolucję, bo pozwoli zminimalizować koszty transportu powietrznego w zamian za dłuższy czas lotu. Start-up ostatnimi czasy został zauważony przez inwestora Tima Drapera, która zainwestował w firmę 750 tys. dolarów.

Related Posts