Jaką długość filmu ślubnego wybrać? – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

Jeszcze kilka lat temu standardem były długie filmy ślubne o długości czterech, a nawet sześciu godzin. Dzisiaj Pary Młode stawiają na krótsze, bardziej dynamiczne formy, które ogląda się z większą przyjemnością. Większość kamerzystów nadal jednak oferuje różne pakiety, dając do wyboru film ze ślubu o długości 10 min, 30 min, 1h czy 1,5 h. Jaką długość filmu ślubnego wybrać, by być w pełni zadowolonym z efektu?

Ustal, czego oczekujesz od filmu ślubnego

Twoje oczekiwania wobec filmu ślubnego mają wpływ na to, jaka powinna być jego długość. Przykładowo, wiele osób jest przyzwyczajonych do reportaży w standardowej formie, dlatego oczekują dłuższego filmu obejmującego jak najwięcej utworów muzycznych z ujęciami tańczących gości. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na film o długości 1-1,5 h. Będzie wystarczająco długi, by odzwierciedlić realny przebieg zabawy weselnej, ale jednocześnie wystarczająco krótki, by podczas oglądania nie można było poczuć znudzenia.

Osoby, które preferują bardziej dynamiczne filmy, z podkładem muzycznym budującym wzruszającą atmosferę lub radosny klimat (w zależności od momentu ślubu i wesela), powinny zamówić film o długości maksymalnie 30 minut. Wówczas kamerzysta może wybrać najlepsze ujęcia z całego zebranego materiału i zmontować je w ciekawy sposób, wzbogacając o efekty dźwiękowe i przemyślane przejścia. Taki film ślubny będzie krótki, jednak jego wyraz artystyczny będzie znacznie ciekawszy, niż reportaż w standardowej formie.

Długość filmu ślubnego a jego cena

Wiele osób może pomyśleć, że decydując się na krótszy film ze ślubu, zapłaci się mniejszą kwotę za jego wykonanie. Zazwyczaj nie działa to w ten sposób, ponieważ kamerzysta i tak musi spędzić tą samą ilość czasu podczas ślubu i wesela, by zebrać wystarczającą ilość materiału. Nad montażem filmu spędzi tyle samo, a często nawet więcej czasu, wybierając najlepsze fragmenty i montując je w nowoczesny film.

Długość filmu ślubnego nie ma wpływu na cenę usługi, chyba że interesuje nas wyłącznie filmowanie uroczystości zaślubin w kościele, bez obecności kamerzysty na sali weselnej.

 

jak długi film ślubny wybrać
Zastanawiasz się, jak długi film ślubny wybrać? Napisz do mnie, a pomogę Ci ustalić, jaka długość filmu będzie najlepsza w oparciu o Twój gust i oczekiwania.

Related Posts