Wyposażony jest w dwa akumulatory zapewniające 32-minutowy czas lotu. Długie, 17-calowe śmigła zapewniają stabilny lot nawet przy wietrze wiejącym z prędkością do 10 m/s. Zasięg w USA wynosi 7km, w Europie trzeba będzie liczyć się z ograniczeniem do około połowy z tego. Gimbal obsługuje 4 kamery Zenmuse:
- X4S,
- X5S,
- Z30 z zoomem
- termowizyjną XT.
Do tego dochodzi wbudowana kamera FPV do podglądu rzeczywistego ułatwiająca nawigację. Matrice 210 posiada dwa gimbale umożliwiające montaż dwóch kamer obok siebie (np. jedna zwykła + dodatkowa termowizyjna). Jest też możliwość montażu kamery od góry, co ułatwia nagrywanie trudno dostępnych miejsc np. pod mostami.
Specyfikacja dronów Matrice 200
Wreszcie przełamano barierę pracy w niskich temperaturach. Producent zapewnia, że sprzęt będzie działał prawidłowo nawet przy -20°C. Było to możliwe do osiągnięcie przez zastosowanie systemu samoogrzewającego baterie. Sensory wykrywają przeszkody od góry, od dołu i od przodu. Matrice 210 RTK jest odporny na zakłócenia magnetyczne, dzięki czemu można nim latać w pobliżu obiektów metalowych czy anten emitujących pole elektromagnetyczne.
Zastosowanie
Seria Matrice 200 została przygotowana z myślą o operatorach wykorzystujących drony do przeprowadzania inspekcji technicznych. Integracja z kamerą termowizyjną pozwala też mniemać, że urządzenia znajdą zastosowanie w akcjach poszukiwawczych. Z powodzeniem będzie można wykorzystać je w rolnictwie, pożarnictwie oraz tworzeniu map 3D.
Drony Matrice 200, 210 i 210 RTK można zamawiać w pre-orderze na oficjalnej stronie DJI. Co ciekawe, producent nie udostępnia ceny – trzeba się o nią upomnieć za pośrednictwem formularza kontaktowego. Wysyłka planowana jest na drugi kwartał 2017 roku. Pytanie, czy nie powtórzy się sytuacja z Mavikiem, który wciąż jest trudno dostępny w naszym kraju.