Piękny film ślubny – jak Para Młoda może w tym pomóc? – WellDrone – filmowanie ślubów Kraków, kamerzysta na wesele Katowice

Zadaniem kamerzysty na wesele jest zarejestrowanie materiału w taki sposób, aby można było z niego montować ciekawy, piękny film ślubny. Na pewne rzeczy jednak operator nie ma wpływu, takie jak rodzaj i natężenie oświetlenia na sali, w kościele czy ilość dekoracji. Jeśli Para Młoda zastanawia się, co może zrobić, by mieć realny wpływ na jakość materiału filmowego, to ten artykuł przyniesie kilka wartościowych wskazówek, po których zastosowaniu efekt “wow” na gotowym filmie ślubnym naprawdę będzie widoczny.

Aby już od początku film ze ślubu nas wciągał i nie był nudny, warto zadbać o drobne dodatki i dekoracje w domu Pana Młodego i Panny Młodej. Kreatywny kamerzysta kocha filmować biżuterię, garnitur, suknię ślubną, bukiety i wszelkie inne dekoracje. Balony przed domem czy drewniane serca to mała rzecz, która jednak znacznie wzbogaca końcowy film. Warto poświęcić chwilę na przystrojenie mieszkania, bo różnica w gotowym filmie ślubnym będzie ogromna.

Jak filmować ślub kościelny?

Kościół to sprawa nieco bardziej skomplikowana, bo na marne oświetlenie nie mamy wpływu. Możemy jednak zadbać o ciekawe dekoracje, biały dywan, lampiony i piękne, żywe kwiaty. Dobry kamerzysta na wesele będzie mógł je wykorzystać do przebitek, które sprawią, że zamiast oglądać samego księdza mówiącego kazanie, będziemy stale zaciekawieni tym, co widzimy na ekranie. Również przy wyjściu z kościoła warto zorganizować strzelanie konfetti czy chociażby rzucanie ryżem lub grosikami. Dodając do tego ujęcia slow motion, kamerzysta uzyska naprawdę widowiskowy efekt.
jak filmować ślub kościelny

Filmowanie zabawy weselnej

Została nam sala, na której odbywa się zabawa weselna. Obecnie większość kamerzystów pracuje na świetle zastanym, nie korzystając z dodatkowych lamp oświetlających, które zwyczajnie psują klimat i sprawiają, że goście czują się nieswojo podczas tańców. Co więc zrobić, jeśli sala jest kiepsko oświetlona? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie zamówienie kolorowego oświetlenia scenicznego. Zapytaj, czy zespół lub dj na wesele oferuje to w wybranym pakiecie. Jeśli nie, warto wynająć oświetlenie z zewnętrznej firmy. Obraz na filmie ślubnym będzie nie tylko wyrazistszy za sprawą większej ilości światła, ale dodatkowo kolorowe światło odda energię i radość panującą na weselu.

Jeśli wynajęty przez ciebie kamerzysta na wesele oprócz głównego filmu oferuje dodatkowo nowoczesny teledysk ślubny (a obecnie praktycznie każda firma tak postępuje), to warto zarezerwować trzydzieści minut na zabawę z zimnymi ogniami czy po prostu nagranie kilku ujęć przed lokalem. Wystarczy niewielki ogród czy nawet kilka drzew, by kamerzysta zebrał ujęcia w postaci detali, które świetnie wzbogacą teledysk i dodadzą mu romantyczności.

Related Posts